Talvekohvikupäev 2017

8.jaanuaril toimus Veskimetsa-Mustjõe talvekohvikupäev.

Algselt plaanisime katsetada kodukohvikute talvevarianti sarnasel kujul, nagu suveti tehakse – kohvikupidajad avavad kohvikud enda õuedel ning külalised saavad liikuda kohvikute vahel päeva jooksul. Siiski ei olnud piisavalt entusiaste, kes oma kohviku talvel julgeks teha ja seepärast otsustasime korraldada seltsi enda kohvikupäeva juhatuse liikme Kertu avaral õuel. Seltsi liikmed keetsid ja küpsetasid ise talvekohvikuks sobivad road, seadsime üles telgid-lauad-pingid  ning valmistasime ette infolehed seltsi tegevuse kohta ning liikmeavaldused, et kutsuda inimesi seltsiga liituma.

Meil oli hea meel, et ka linnaosavanem Marek Jürgenson märkas Facebookis meie üritust ning tuli meid külastama koos nõuniku Sirli Graubergiga. Hr linnaosavanem vestles seltsi liikmetega ja andis kohvikupäeva külastajatele võimaluse küsida küsimusi ja arutleda piirkonna probleemide teemal. Jutuks oli kergliiklustee rajamine, liikluskorraldus ja kõnniteede teema Tuuliku tänaval, “lamavad politseinikud”, detailplaneeringud Veskimetsa ratsabaasi territooriumil ning kaasnev liikluskorraldus. Räägiti ka Veskimetsa tänava Mustjõe poolses otsas planeeritavast ehitustegevusest ja mitmetel muudel teemadel. Selts andis üle ka ametliku kirja LOV-ile, kuhu oli kirja pandud kolm prioriteetset teemat, mille osas soovime LOViga koostööd sel aastal alustada – kõnniteed ja ja üldine liiklusohutus, ülevaade detailplaneeringutest ning külaplatsi (sh. mänguväljak, tervisespordivahendid) rajamine.  Leppimise kokku LOVis kohtumise jaanuarikuu jooksul.

Hr linnaosavanem andis meile ka 150 helkurit, mille me nädala lõpus puude külge riputame ja külarahvale helkurite jagamiseks helkuripuud teeme!

Kohal käis ka Kakumäe Rahva Seltsi esindus, et meiega tuttavaks saada ja asumiseltsile toetust avaldada. Lubasime, et kohtume nendega lähiajal veel, et võimalikku koostööd arutada ja kogemusi vahetada.

Talvekohvikupäev oli vahva ja teistmoodi üritus. Kohvikust käis nende tundide jooksul läbi hinnanguliselt ligi 70-80  inimest, mis oli rohkem, kui julgesime loota.  Tore, et pakane ja tuul selleks päevaks taandusid ja ilm soosis meie ettevõtmist. Kohvikupidajatel olid küll pärast kohviku lõppu varbad kringliks külmunud, aga tuju oli hea ja olime päevaga igati rahul.

Aitäh kõigle kes kohal käisid! Eraldi suur tänu ja kummardus seltsi liikmetele Kertule ja Tõnisele ning nende perekonnale, kes lahkesti oma õue selleks ürituseks avasid ja korraldusele abistava õla alla panid!

Meie üritusest positas ka Haabersti LOV oma Facebooki lehel: https://www.facebook.com/haabersti.linnaosavalitsus/photos/pcb.984550808342111/984550595008799/?type=3&theater

Ka Kakumäe selts kirjutas meist: https://www.facebook.com/KakumaeRahvaSelts/posts/1772115513109131

Üritusel kasutatud lauade ja pinkide soetamist rahastas rahandusministeerium kohaliku omaalgatuse programmi vahenditest.

 

 

Ava galerii klikkides pildile :