Külapäev 2017

26. augustil toimus teine Veskimetsa-Mustjõe Külapäev.

Korraldajate peamine mure oli ilm –  olukord veel eelmisel õhtul ei olnud kiita: terve reedese päeva sadas vihma ja külaplatsiks plaanitud ala oli läbi vettinud… Vihm jätkus ka öösel ja näitas end korraks ka hommikul, kuid siis halastas ja päike tuli välja. Peaaegu tormine tuul, mis küll aitas kiiremini kuivada, jäi aga püsima ja valmistas parajat peavalu kogu külapäeva jooksul.

Seekordne pidu algas TTÜ puhkpillorkestri üllatusmarsiga läbi lähedalolevate tänavate. Üks kohalolnud külastajatest ütles, et orkestri reibas marss tänaval tegi tuju nii heaks, et kuidagi ei saanud külapäevale tulemata jätta!

Külaplatsile olid üles seatud maitsvaid suupisteid ja roogasid pakkuvad kohvikud ja müügitelgid, toimus hoidisekonkurss. Rohkete tegevustega oli ametis lasteala aaretejahi ja mängudega, meisterdamise töötoad, raamatuvahetus.  Veskimetsa-Mustjõe seltsi telgis sai kirja panna oma ideed ja ettepanekud piirkonna arenguks ja seltsi tegevuseks, osaleda viktoriinis ja hääletada hoidisekonkursil lemmikhoidise poolt. Lastelalal tervitasid lapsi Lõvi Leo ja Lotte, sõita sai poniga ja osaleda jalgpalli treeningtunnis päris professionaalse treeneri käe all. Päästeauto juures sai proovida tule kustutamist käsikustutiga, Kohal olid piirkonna politseinikud ja vapper noor politseikoer, kes oli oma esimesel avalikul üritusel ja õppis korralikult käitumist. Virtuaalreaalsuses sai seigelda VR prillidega. Külapäeva külastas ka Naabrivalve, kellelt sai infot naabrivalvega liitumise kohta.

TTÜ puhkpilliorkester tegi seega külapäeva avapaugu. Seejärel võtsid laulu üles oma küla inimesed Elina ja Evelin Ojalo,  nende järel musitseeris külapäevaks komplekteeritud koosseisuga Veskimetsa Trio – meie oma küla elanikud, Estonia muusikud Toivo Unt ja Mai Rosenroth. Ele Pedassaar, kes on seotud asumiga ajast, mil oli siinkandis pikemalt lapsehoidja, esitas koos Tiinamai Keskpaigaga mõnusaid laululugusid viiuli ja lõõtspilli saatel. Päevale pani reipa punkti Reet Linna, kelle noorima lapselapse Alberti ema ja tema pere on põlised Mustjõe asumi elanikud. Koos Are Jaamaga esitatud tuntud ja hoogsad laulud panid publikul jala rütmi lööma ja vaatamata sellele, et ilmataat saatis sel ajal meile ka päris korraliku vihma, võeti üles ka hoogsad tantsupoognad!

Lastel oli tegevust nii palju, et ka siis, kui külapäev sai ametliku lõpu, oli sealne telgialune veel sagimist täis!

Seltsi telgis oli ka asumi suurt kaart, millel sai igaüks tähistada nõelmärgiga oma kodu asukoha. Päeva lõppedes oli kaart tihedalt tähistatud punkte täis – võib öelda, et Külapäeva külastasid elanikud igast küla servast ja pea igalt tänavalt!

Kohtumiseni järgmise aasta Külapäeval!

Vaata pilte: